تبلیغات


خوردن صبحانه کامل ...


✅ خوردن صبحانه کامل ، یادگیری دانش آموزان را ارتقا می دهد .

به گزارش کانال فرهنگیان ایران صبحانه مهمترین وعده غذایی است اما باید اصولی و با برنامه باشد ، لازم است دانش آموزان صبح ها پیش از رفتن به مدرسه به مدت 20 دقیقه صبحانه خوب و مغذی میل کنند .

بهتر است برای خوردن صبحانه از یکی از مواد غذایی مانند عسل همراه با خامه ، گردو ، میوه ، عدسی ، آب پرتقال طبیعی و تخم مرغ آب پز استفاده شود .

دانش آموز برای هر زنگ تفریح در مدرسه به 200 کالری نیاز دارد و والدین بهتر است به جای گذاشتن کیک در کیف ، ساندویج خانگی با نان و پنیر و گردو ، یا نان و عسل یا تخم آب پز برای فرزندان خود فراهم کنند .

به عنوان مثال در تخم مرغ آب پز 11 ماده غذایی وجود دارد که به عملکرد فرایند مغز کمک می کند و یا آب پرتقال طبیعی باعث بهبود رفتار اجتماعی می شود که خوردن آنها هنگام صبحانه برای همه افراد بویزه دانش آموزان ضروری است .

لازم است دانش آموزان در طول دوران سال تحصیلی شام (غذای سبک) را تا ساعت 19 میل کنند تا سیستم بدنی آنها آمادگی لازم را برای پذیرش صبحانه داشته باشد .

والدین حتما برای صرف صبحانه دانش آموزان وقت کافی صرف کنند زیرا با شروع فصل پاییز و نبود آفتاب ، کمبود ویتامین دی ، کم خونی و نارسایی در استخوانها ، کوتاهی قد و غیره شیوع فراوانی دارد .

 @pouyabarani

09120966045منبع این نوشته : منبع