تبلیغات


ویژگی مشترک رتبه های برتر کنکور ...

ویژگی‌های مشترک رتبه‌های برتر کنکور :


۱- هدف مشخص و دقیق : رتبه‌های برتر از همان ابتدا می‌دانستند که چرا درس می‌خوانند . آن‌ها رشته و دانشگاه مورد علاقه‌ی خود را از قبل مشخص کرده و سپس برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند .


۲- برنامه‌ریزی : افراد موفق با برنامه‌ریزی به خواسته‌های خود رسیده‌اند . آن‌ها تمام روز را با برنامه سپری می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هیچ چیز مانع اجرای برنامه‌شان شود . برنامه‌ریزی از هدر رفتن زمان گران‌بهای شما جلوگیری می‌کند .


۳- کنار گذاشتن مسائل حاشیه‌ای : رتبه‌های برتر در سال سوم و چهارم دبیرستان تنها یک اولویت دارند ، آن‌هم ساختن آینده‌ی درخشان است . به همین دلیل آن‌ها تمام مسائل حاشیه‌ای مثل : تلویزیون، موبایل، بیرون رفتن با دوستان و… را فدای هدفشان می‌کنند .


۴- ساعت مطالعه و تست بالا : «زیاد بخوان ، خوب بخوان» جمله‌ای است که رتبه‌های برتر در پاسخ به سؤال زیاد بخوانیم یا خوب بخوانیم می‌دهند . آن‌ها با توجه به شرایط کلاس‌ها و برنامه‌های‌شان ، هر هفته بین ۵۰ الی ۷۰ ساعت درس می‌خوانند و تست می‌زنند . آن‌ها می‌گویند : «هر چه‌قدر هم که درس بخوانی درنهایت باید در کنکور تست بزنی ؛ پس از همین حالا تست بزن .»


۵- پشتکار : یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت ، تداوم و پایداری است . تعداد زیادی از دانش‌آموزان خیلی زود کوتاه می‌آیند اما رتبه‌های برتر به تلاش خود ادامه می‌دهند . درواقع آن‌ها وقت کافی برای تلاش کردن در نظر می‌گیرند تا زحمت‌های‌شان به ثمر بنشیند . پس پشتکار داشته باشید.


۶- شرکت در آزمون‌های آزمایشی : کنکور یک مسابقه‌ی مهم است. تمام تیم‌های ملی فوتبال قبل از حضور در جام جهانی با برگزاری بازی‌های تدارکاتی، خود را برای جام جهانی آماده می‌کنند. رتبه‌های برتر نیز برای موفقیت در کنکور در یکی از آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند تا نقاط ضعف و قوتشان را شناسایی کنند.


۷- بررسی آزمون : رتبه‌های برتر می‌گویند: «آزمون دادن بدون بررسی مثل این است که در آزمون حضور نداشته‌ای»؛ پس اگر در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنید ، بررسی آزمون را هم انجام دهید، در غیر این صورت فقط وقت‌تان را هدر داده‌اید .


۸- خواب منظم و کافی : باور اشتباه اکثر دانش‌آموزان در مورد رتبه‌های برتر این است که آن‌ها شبانه‌روز درس می‌خوانند و اصلاً نمی‌خوابند؛ در حالی که هرگز چنین نیست. وقتی یکی از رتبه‌های برتر کنکور می‌گوید «من در سال چهارم هرگز ۱۱ شب به بعد را ندیده‌ام» نشان از لزوم خواب منظم و کافی برای یک دانش‌آموز کنکوری است.


یادآوری می‌کنم که این ۸ مورد، ویژگی مشترک اکثر رتبه‌های برتر کنکور است. پس اگر می‌خواهید رتبه‌ی برتر کنکور شوید، کارهایی را که رتبه‌های برتر انجام داده‌اند انجام دهید.


«انتخاب هدف و داشتن برنامه، از تلاش و سرعت عمل مهم‌تر است.»

@pouyabarani

09120966045منبع این نوشته : منبع